Визначні місця

Ми розповімо, що обов'язково варто побачити під час подорожі до цієї прибалтійської країни





"Маленька, та гарненька". Саме так можна сказати про Естонію туристичну. Територія держави трохи більша за площу Одеської області, а пам'яток тут так багато, що нам ледве вдалося обрати сімку тих, які, на наш погляд, найбільше заслуговують на увагу. І це при тому, що унікальне Старе місто Таллінна ми взагалі не включали в рейтинг. Наш рейтинг пам'яток Естонії ми постаралися зробити збалансованим: у ньому є й шедеври архітектури, й дивовижні природні місця.
  1. Визначні місця Естонії - замок у Раквере
Визначні місця Естонії: 6 найцікавішихзамок у Раквере
  • Чим цікавий: далекого 1226 року Генрік Латвійський описав у Лівонських хроніках давню дерев'яну фортецю на пагорбі. Після Лівонської війни на її місці був збудований кам'яний замок. Сьогодні це головна визначна пам'ятка не лише міста Раквере, а й усієї країни.
    Природно, що замок не дійшов до наших днів у первозданному вигляді. В ході воєн XVI-XVII століть він був зруйнований, але на сьогодні більша частина замку відновлена, роботи з реставрації ведуться й зараз. У замку обов'язково варто відвідати кімнату тортур, винний льох і виставку лицарських обладунків (їх можна приміряти та сфотографуватися). Також зазирни до кімнати астролога й алхіміка. Є в замку харчевня, де можна скуштувати страви середньовічної кухні. Також є гончарна майстерня, карбувальник, у якого можна викарбувати свою монету. За окрему плату можна відвідати "вулицю червоних ліхтарів". Власне, вся "вулиця" - це п'ять кабінок із жіночими іменами нагорі. 
  • Де знаходиться: старовинне містечко Раквере, в якому й розташований замок, знаходиться за 90 км від Таллінна. Зі столиці Естонії можна доїхати автобусом. Від автобусної станції йди у напрямку до церкви, шпиль якої добре помітний. 
  1. Визначні місця Естонії - Лахемааський національний парк
Визначні місця Естонії: 6 найцікавіших
Лахемааський національний парк 
  • Чим цікавий: найбільший національний парк країни (площа 725 км²), причому дуже різноманітний. Тут можна не лише помилуватися естонською природою (унікальні болота, водоспад, ліси), поспостерігати за тваринами, але й побувати у стародавніх поселеннях (селі капітанів Кясму, рибальському селі Айтья), а особливо цікаво відвідати відреставровані поміщицькі садиби. Їх на території Лахемаанського національного парку декілька. Одна з найцікавіших називається Палмсе, побудована 1763 року в стилі бароко, належала родині баронів фон дер Паленів. Зараз це музей. Усього в парку 7 пішохідних стежок, правда, розташовані вони далеко одна від одної, тому між ними краще пересуватися на машині.
  • Де знаходиться: за 70 км на схід від Таллінна. Найближча зупинка - Palmse. Посилання на розклад автобусів давали вище. Координати парку 59°30'46''N 25°57'17''E.
  1. Визначні місця Естонії - Єпископський замок у Курессаарі
Визначні місця Естонії: 6 найцікавіших
Єпископський замок у Курессаарі
  • Чим цікавий: найцікавіший замок у всій Прибалтиці. Ні в Латвії, ні в Литві більше немає жодної подібної споруди, що збереглася у своєму середньовічному вигляді. У хроніках згадується, що замок був нібито побудований 1381 року єпископом Германом III фон Оценбрюгге. Сам замок є квадратною спорудою, розміром 42х42,5 м, із 40-метровими сторожовими вежами й могутніми бастіонами. У центрі двору фортеці розташовується вежа Довгий Герман. Крім огляду самого замку, можна відвідати Сааремааський музей і Художню галерею. І не забудь попросити когось із місцевих розповісти легенду про замурованого лицаря та показати його кістяк - дуже захоплююче!
  • Де знаходиться: на найбільшому естонському острові Сааремаа, в його столиці місті Курессааре. Дістатися можна літаком, автобусом (довго) або поромом.
  1. Визначні пам'ятки Естонії - озеро Каалі
Визначні місця Естонії: 6 найцікавіших
                                      озеро Каалі 
  • Чим цікаве: мабуть, найзагадковіше місце у всій Естонії.  Учені всього світу намагалися розгадати загадку виникнення цієї дивної водойми. Справді, не задовольнятися  ж легендою, що озеро Каалі це слід велетня Сууру Талу. Існувало кілька версій походження Каалі, поки нарешті в 1937 році гірський інженер Іван Рейнвальд не зміг довести, що озеро утворилося в результаті падіння метеорита. Коли це відбулося, звісно, точно ніхто не скаже. Деякі вчені говорять, 2400 років тому, інші - 7500.
    Фактично, це величезний кратер (60 метрів у діаметрі), наповнений водою. Місце насправді дуже незвичайне, а зеленувата вода надає йому ще містичності.
  • Де розташоване: озеро також розташоване на острові Сааремаа. Як дістатися туди - дивися в пункті про фортецю в Курессааре. Правда, до самого озера ще доведеться проїхати близько 20 км на авто в північно-східному напрямку до повороту ліворуч на вказівнику на Salavere, а не доїжджаючи до Salavere - поворот праворуч на Kaali.
  1.  Визначні пам'ятки Естонії - острів Кіхну
Визначні місця Естонії: 6 найцікавіших
                                              острів Кіхну                
  • Чим цікавий: поїздка на острів - як подорож у машині часу. 600 жителів Кіхну дотепер зберігають прадавні традиції. Так, народні костюми є звичайним одягом, а бабусине рукоділля досі в ціні. Особливо рекомендують відвідати Кіхну на католицьке Різдво, Іванів День (24 червня) і День Святої Катерини (25 листопада). У ці святкові дні відбуваються народні гуляння. Ну, а якщо удасться потрапити на місцеве весілля - вважай, що тобі дуже пощастило! Весільні обряди острова Кіхну були названі UNESCO "Шедевром усної культурної спадщини людства".
  • Де розташований: на острів Кіхну можна потрапити на кораблі, що виходить із порту міста Пярну (дорога займе 2,5 години) або в 40 кілометрах з порту Муналайю (дорога займе 1 годину). За бажанням можна взяти з собою на острів автомобіль.
  1. Визначні пам'ятки Естонії - маяк Кипу
Визначні місця Естонії: 6 найцікавіших
  • Чим цікавий: один лише факт, що Кипу - найстаріший маяк, що невпинно працює, викликає бажання побачити цю визначну пам'ятку. Лише уявіть: маяк почав діяти вже в жовтні 1649 року! Не дивно, що кожного року подивитися на це диво приїжджає більше, ніж 30 000 туристів. Висота маяка - 36 м. над рівнем землі й 102 м. над рівнем моря, його світло видно на морі на відстані в 35 морських миль.  До речі, крім самого маяка тут можна побачити  місце проживання його власника, лазню, а також машинне приміщення, і все це входить до списку об'єктів архітектурної спадщини.
  • Де розташований: на другому завбільшки Естонії о.Хійумаа. Найпростіше дістатися острова поромом або літаком. Найекзотичніший шлях - зимовою крижаною дорогою, через море.

  7.Церква Нігулісте
 
 Одною з найбільш знаменитих будівель Таллінна є церква Нігулісте, розташована між вулицями Харью і РатаскаевуПерша письмова згадка про церкву датується 1316 роком. Церква побудована на гроші німецьких купців, що переселилися до Таллінна з острова Готланд, і названа на честь Святого Миколая - покровителя мореплавців. Раніше будівля використовувалася не тільки як храм і надійна фортеця, але і як місце для збереження особливо цінних товарів. У наступні століття будівлю церкви неодноразово перебудовувалася і добудовувалася.
  Церква Нігулісте - єдина з церков Нижнього міста, яка не постраждала і не піддалася руйнуванню за часів лютеранської реформації в 1524 р. Парафіяльний староста залив всі церковні замки свинцем. Завдяки такому «трюку» розлючений натовп городян, вже розгромивши церкви Св. Олава, і святої Катерини в Домініканському монастирі, просто не змогла потрапити до церкви Нігулісте. Таким чином оздоблення церкви вдалося зберегти.
  Більш за все будівля постраждала в період другої світової війни, під час бомбардування в березні 1944 року. Однак деякі твори мистецтва вдалося зберегти. До числа деяких з них відноситься різьблений дерев'яний вівтар. Він був виготовлений в 1482 році знаменитим любекський майстром Герменом Роде. Збереженими виявилися також герби, кам'яні надгробки, семи-свічковий панікадило, епітафії. Ще однією уцілілої цінністю є збережена частина відомої картини «Танець смерті», написана відомим любекський художником Бернта Нотці. На картині зображені люди різних станів, а поряд з ними танцюючі фігурки смерті, що заманює людей в танець. Картина допоможе кожному задуматися про тлінність буття і неминучості суду.
  На південь від церкви Нигулисте росте стара липа, звана Кельхской, яка вважається найстарішим деревом в місті, її вік більше 300 років. Згідно з переказами, під ці деревом похований відомий літописець, пастор Церкви, який помер під час чуми, що лютувала в місті в 1710 році.
  Недалеко від церкви, в кінці вулиці Ратаскаеву, де будівля впирається в міську фортечний мур, стоїть, нічим не примітний, одноповерховий будинок. Але раніше повз нього боялися навіть ходити. У ті часи тут жив кат. На його мечі було викарбувано такий напис: «Милість і вірність божа поновлюються щоранку, піднімаючи меч, я допомагаю грішникові знайти вічне життя». Але не тільки за допомогою меча грішник міг покинути світ живих. На лезі меча були зображені шибениця і колесо, демонструючи таким чином інші способи страти. Точна копія цього меча правосуддя зберігається в будівлі ратуші, у філії талліннського міського музею.
  Сьогодні церква Нігулісте є історичним музеєм сакрального мистецтва, де організована виставка охоплюють більш ніж сімсотрічний період середньовічної та постреформаторського Естонії. Крім того, в будівлі прекрасна акустика, тому тут нерідко проводяться органні концерти, а також всілякі лекції, екскурсії та інші пізнавальні заходи.
 
8. Маяк Тахкуна
 Маяк Тахкуна розташований в північній частині острова Хійумаа на мисі ТахкунаВежа збиралася по так званій системі ГордонаЦе означає, що маяк збирався з вже виготовлених і привезених частинщо значно скорочувало час загального будівництва і спрощувало збірку маяка.
 
  Деталі маяка були виготовлені в Парижі на початку 1870-х років. Конструкція була куплена царем Росії в Парижі під час проходження світової виставки. Деталі маяка відлили з чавуну.
  Маяк має висоту 42,6 м, вогонь можна розгледіти за 18 морських миль. (одна морська миля відповідає 1.852 км). Навколо вежі збудовано комплекс хутірських будівель 19 в., Які в даний час перетворені в музей. Відвідувачі тут можуть ознайомитися з історією маяка Тахкуна, з хутірськими будівлями, перейнятися атмосферою того часу, замовивши лазню по-чорному.
  Маяк Тахкуна неймовірно гарний - білий, з червоним дахом гордо височить на мисі над оточуючими його хутірськими будівлями.
  Маяк відкритий для відвідування. Опинившись тут, ви неодмінно повинні подивитися на що відкривається зверху шикарний вигляд, навіть, якщо погода виявиться похмурою.
 9.Червона башта
  Червона башта - найстаріший архітектурний пам'ятник міста Пярну, практично едінствКрасная вежа - найстаріший архітектурний пам'ятник міста Пярну, практично єдине збережене середньовічна оборонна споруда. У 14 столітті місто Пярну увійшов до складу союзу ганзейських торгових міст. Місто процвітало, відіграючи важливу торгівельну роль. Вважається, що в цьому ж столітті навколо міста була побудована кріпосна стіна з великою кількістю веж. У південно-східному куті знаходилася Червона башта - єдина, що збереглася до наших днів. Є припущення, що це укріплення було збудоване пізніше - в першій половині 15 століття.
  Спочатку вежа всередині і зовні була облицьована червоною цеглою, від чого, швидше за все, і отримала свою назву. Червона або Тюремна башта використовувалася як місця ув'язнення злочинців. В'язниця розташовувалася в нижньому підземному ярусі, максимальна глибина якого становила 6 метрів.

  У наші дні Червона башта є прекрасним місцем для відвідування з сім'єю або друзями. Сьогодні в будівлі башти знаходиться художня галерея та майстерня ремісників. Тут можна придбати унікальні сувеніри та вироби ручної роботи, включаючи сувеніри, виготовлені з колишнього у вживанні скла. Крім того, можна відлити скляний сувенір самостійно або спробувати зробити вітраж. У внутрішньому дворику Червоної башти кожне літо проводиться Ганзейська ярмарок, майстер-класи, та інші культурні заходи.


 10.Кадріорзький палац

 У другій половині 17 століття забезпечені жителі Таллінна заходилися будувати для себе літні резиденції з парками. У 1714 році Петро I придбав 5 літніх маєтків шведського часу, розташованих на ділянці землі між Нарвської і Тартуським шосе. Будинок, побудований членом магістрату Хейнріхом Фонне, незабаром став називатися "старим палацом" царя. Це місце було зручним для ночівель і милування мальовничими околицями. Проте будова своїми невеликими розмірами і скромним оформленням не відповідало своєму призначенню.
 
  Петро I надивився на величні і шикарні палаци, що знаходяться у Франції, Німеччині, Голландії. Концепція паркової архітектури мала підкреслювати міць самодержця, розташування рослин повинно було бути симетричним і правильним, красномовно кажучи про те, що навіть природа підпорядкована володарю. Однак Петро умів цінувати і природну красу природи. Кадріорг став компромісом між регулярним парком в центрі і пейзажним по окраїнах. Цей парк замислювався як публічний, вільний для відвідування городянами та гостями міста, таким він залишається і по сьогоднішній день.
 
  День народження палацу відзначається 22 липня. Саме в цей день в 1719 році Петро I спільно з архітектором Ніколо Мікетті розміряли територію під майбутній "новий палац" і регулярний парк. Палац складається з 3-х частин. Головна будівля і флігелі немов підносяться на подіумі. Всі 3 частини пов'язані між собою стінками-решітками, покриті балюстрадою, а в центрі знаходиться маленький фонтан з маскароном.


Немає коментарів:

Дописати коментар